سوالات متداول

آیا امکان راه اندازی کسب و کار در ترکیه توسط شرکت دایره ترکیه وجود دارد؟

بله امکان راه اندازی کسب و کار در ترکیه می باشد و موقعیت های تجاری زیادی در ترکیه با بودجه های مختلف وجود دارند که جزئیات آن در تماس با کارشناسان ما اطلاع رسانی خواهد شد. یک از آنها دریافت نمایندگی است که در اینحا بیشتر میتوانید در باره آن بخوانید.

آیا برای دریافت شهروندی باید در ترکیه زندگی کنیم؟

برای دریافت شهروندی از طریق روش خرید ملک یا املاکی به ارزش بالاتر از ۲۵۰ هزار دلار خیر، اجباری بر زندگی در ترکیه نیست و شما میتوانید حتی ملک خود را اجاره دهید، صرفا در ۳ سال اول شما حق فروش ملک را ندارید برای راهنمایی بیشتر به بخش کارشناس رجوع فرمایید.

آیا واقعا میشود پاسپورت ترکیه را با خرید ملک در ترکیه دریافت کرد؟

بله از دو روش میتوانید پاسپورت ترکیه با خرید ملک بدست آورید :

۱-  طبق قانون دولت ترکیه شما با خرید ملک یا املاکی به مجموع ارزش ۲۵۰ هزار دلار ترکیه می توانید برای خود، همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال در خواست شهروندی داده و با فراهم کردن مدارک مربوطه ظرف مدتی در حدود ۳ ماه شهروند دائمی کشور ترکیه شوید. در این روش احتمال اخذ پاسپورت در صورت نداشتن مشکلات امنیتی و سوء سابقه تقریبا قطعی است.

۲- با خرید هر ملکی زیر ارزش ۲۵۰ هزار دلار و سکونت در آن نیز افرادی که نام آنها در سند قید شده میتوانند با حداقل ۴.۵ سال اقامت در ترکیه در طول ۵ سال و کسب سایر شرایط، میتوانید درخواست اخذ پاسپورت ترکیه را بدهند. این که با درخواست شما علیرغم داشتن کلیه شرایط موافقت شود یا خیر، در اختیار ادارات دولت ترکیه است. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دریافت پاسپورت ترکیه با خرید خانه و نخوه کار ما، این اینفوگرافیک به شما کمک میکند.

هزینه اقامت در ترکیه و شرایط زندگی در ترکیه چگونه است؟

هزینه اقامت در ترکیه به سبک زندگی، عادات و انتظارات هر فرد بستگی دارد. اما به طور کلی برای یک خانواده دو نفره و با فرض داشتن خانه ماهانه سه تا چهار هزار لیر حداقل هزینه است. در اینجا میتوانید مقالات خوبی در مورد زندگی در ترکیه بخوانید.

اقامت ترکیه با خرید ملک چیست؟

بر اساس قوانین کشور ترکیه هر تبعه خارجی می تواند با خرید ملک در این کشور، نسبت به اخذ اقامت ترکیه اقدام کند و این اقامت تا زمانی که ملک خریداری شده در تملک متقاضی باشد، تمدید می شود.

شرایط اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک چیست؟

شرایط اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک به این صورت است که پس از تماس و هماهنگی با کارشناسان ما شما برای این کار در ابتدا باید به ترکیه سفر کرده و با بازدید از املاک مختلف، ملک مدنظر خود را انتخاب کنید. پس از خرید ملک و انتقال سند به نام شما، می توانید از اداره مهاجرت ترکیه برای دریافت اقامت درخواست وقت ملاقات کنید و در زمان مشخص شده با در دست داشتن مدارک لازم به این اداره مراجعه و اقامت موقت یک ساله و یا دوساله خود را دریافت کنید. در مورد خرید خانه در اینجا بیشتر بدانید.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه چقدر است؟

از نظر قانون محدودیتی برای حداقل سرمایه جهت خرید ملک در ترکیه وجود ندارد و این مورد بستگی به سطح توقع شما دارد اما به طور کلی املاک کمتر از حدود ۲۰۰ هزار لیر در شهر استانبول از کیفیت مناسبی برای سرمایه گذاری و یا زندگی برخوردار نیستند. پیشنهاد میکنم در مورد املاک ارزان این مطلب را از دست ندهید. 

آیا املاک ترکیه را پس از خریداری می توان اجاره داد؟

بله شما میتوانید ملک خود در ترکیه را اجاره داده و یک منبع درآمد غیر ریالی برای خود ایجاد کنید. البته به قوانین مرتبط به دریافت اقامت از طریق خرید ملک هم باید توجه داشته باشید. در اینجا در مورد اجاره سالیانه املاک ترکیه بیشتر بدانید.